Kód: 3 | Značka: EXCELSO

EXCELSO cibetková káva Toraja 200g

2 399 Kč
100

 Láska cibetek k plodům kávovníku zajistila, že je káva luwak jednou z nejdražších na světě. Poté, co šelmě ve jejím zažívacím traktu zrnka zkvasí, vyloučí je a farmáři je posléze seberou.

 

 

 

Kategorie: Káva
Záruka: 5.10.2022
Hmotnost: 0.2 kg

Luwak, milovanou cibetkovitou šelmu Indonésie, je možné najít v jejích divokých džunglích.

Zemitá, avšak sladká s náznakem dřevnatého čokoládového zabarvení. Plná, avšak překvapivě jemná a exotická.

Indonéský ostrov Sulawesi je z geologického hlediska starověký, jeho stáří sahá více než 100 milionů let zpátky. Výsledkem této dlouhé doby je půda s vysokým obsahem železa, u kterého se má za to, že ovlivnilo chuť kávy. Tato oblast se pyšní plantážemi kávy Arabica pěstovanou vysoko na hornatém terénu. Tato káva je po uvaření v šálku čistá a i zdravá, zpravidla se u ní projevují prvky ořechu nebo zimního koření, jako je skořice, kardamom a občas i náznak černého pepře. Její sladkost je úzce spjata s tělem kávy a její dochuť je hladká a jemná.

Charakteristika: Méně hořká, plná & čokoládová. 

K přípravě šálku kávy si vezměte 1 lžíci kávy Excelso (7-8 gramů) a nasypte jej do šálku. Přidejte asi 200 ml horké vody (80 stupňů Celsia) a poté dobře promíchejte. Optimální doba vaření je 4 až 5 minut.

 Aroma ventil zabraňuje vnikání vzduchu do obalu a uzamyká vůní uvnitř, což zajišťuje svěží chut' kávy. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení